Jesteś tutaj

Dyspozytor lotów

Z tych doniesień

http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz%2Frosyjski-portal-malezyjs...

wynika, że winna jest Ukraina, bo skierowała malezyjskiego Boeinga w rejon wojny.
Hm.... Przez sprawę smoleńską przewijał się "ukraiński dyspozytor lotów", zaopatrzony w pułkownika GRU na wieży kontroli (potem obaj znikli i okazali się pijanym wymysłem w zabójczej mgle) -

Uważam, że mamy "powtórkę z rozrywki".

To jest ten sam patent: nieszczęsny samolot został NAPROWADZONY na śmierć - przez dyspozytora lotów.

Nie wierzę, że Ukraina była zdolna przerobić pana Putina na cacy; dorobić mu gębę.... Natomiast wiem, że Zachód z czasem w tę wersję UWIERZY, bo chce uwierzyć - chce mieć święty spokój i tylko szuka pretekstu, żeby zapomnieć o zagrożeniu ze strony Putina.

Bo jak uwierzyć w ruską agenturę wszędzie - przeżerającą państwo? - ukraińskie, naturalnie? - począwszy od dyspozytora lotów, na najwyższych urzędnikach skończywszy? Nie, Zachód takiego problemu nie pojmie, nie zrozumie - ostatecznie "tak zwani "separatyści" to jedyny problem jaki ma Ukraina. Nie ma Reagana, który powiedział "wiem, ze siadam z oszustem do stołu" - przed konferencją rozbrojeniową z ZSRR. Nie ma Marysi Taczer.

Jesteśmy sami, proszę państwa. Sam na sam z niedźwiedziem.
Oddzieleni od niego tylko - na jakiś czas - Ukrainą. Może ta Ukraina zajmie niedźwiedziowi trzy lata, może dziesięć, ale następni do golenia jesteśmy my.

Rządzi nami agenturalny rząd, gotów nas ubrać w wojenkę...., na wszystko gotów, byle utrzymać się przy władzy.
A jeżeli do władzy dojdzie PIS to też się zrobi wojenny klimat.

Tak, a to nasze zaangażowanie w wojnę jedynie przyspieszy moment w którym wpadniemy w niedźwiedziowi w łapy.

Poza wszystkim, odciąga to nas od najważniejszego czyli generalnej przepierki własnych brudów. Jeżeli jest jakakolwiek szansa uratowania naszej politycznej niezależności - to wymaga przepierki na duża skalę - oraz porządnej wymiany kadr. Ale nie wiem, skąd je wziąć - no i trzeba czasu, aby stały się profesjonalne; uczciwi dyletanci to żadne rozwiązanie.